............................... ...............................

زندگی 50 “کارتن خوابها” +تصویر

کارتن-خواب
زندگی 50 "کارتن خوابها" +تصویرReviewed by Alinet on Dec 28Rating:

برچسب ها:زندگی در گورستان نصیرآباد,ماجرای زندگی در قبرستان نصیرآباد,گورستان نصیرآباد,قبرستان نصیرآباد,دانلود فیلم زندگی در گورستان نصیرآباد,زندگی کارتن خواب در قبر,زندگی در قبرستان نصیرآباد,قبرستان نصیرآباد,کارتن خواب در گورستان نصیرآباد,خوابیدن در گورستان نصیرآباد,زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد,گورستان نصیرآباد,زندگی کردن در قبرستان نصیرآباد,ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس, گورخواب‌های گورستان نصیرآباد,50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد زندگی می کنند,زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد آپارات ,ماجرای  زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد,جزییات زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد,علت زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد,ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس,

ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس

.

 زندگی کردن کارتن خواب ها در قبرستان نصیرآباد + عکس

کارتن خواب ، گورستان
در یک اتفاق باورنکردنی و تلخ تعدادی از کارتن خواب ها به قبر های خالی در گورستان نصیرآباد در شهریار پناه برده و داخل قبرها زندگی می کنند.
تاریخ انتشار : 7 دی 1395
بازدید : 2,251 نفر
یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد

اتفاق نادر و باورنکردنی در گورستان نصیر آباد شهریار رخ داده است, کارتون خواب های بی نوا برای مصون بودن از برودت زمستان ناچار شدند در قبرهای از پیش ساخته شده زندگی کنند.

هر کدام به داخل یک قبر سر می خورند. در تاریکی یا مشغول مواد می شوند یا به چه فکر می کنند، نمی دانیم. سکوت گورستان سنگین و هوا سرد است.

خیلی که هوا سرد می شود، دنبال چوب می گردند برای درست کردن آتش و گرم شدن در گور هایی که پایان زندگیست برای همه، اما برای اینها شده سرآغاز و سرپناه. زن، مرد و کودک؛ کارتن خواب هایی که در قبر نشسته می خوابند. «دیگه اینجا چوب هم برای آتیش زدن، پیدا نمی شه» این را یکی از میهمان های ناخوانده این اتاق های تاریک و باریک می گوید.

یک ماهی می شود که سرما کارتن خواب ها را راهی کرده تا اطراف و درون گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار ساکن شوند. عده ای درون گورستان و در قبرهای از پیش آماده شده و چندین خانواده در اطراف گورستان، در منطقه بلوک زنی و زیر کانال در چادر زندگی می کنند. در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ٥٠ کارتن خواب دست کم ٢٠ گور را اشغال کرده اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی می کنند.

این گورها عموما برای خواب مورد استفاده قرار می گیرند و در طول روز و زمانی که افراد برای تهیه پول مواد و غذا ضایعات جمع می کنند یا گدایی می کنند، خالی هستند؛ اما باید حواسشان به گورشان باشد چرا که از طرف دیگر کارتن خواب ها مورد سرقت قرار می گیرند. به پتوهای پاره و لباس های کهنه هم رحم نمی کنند.

هیزم های سوخته، ظرف های یک بار مصرف غذا، پلاستیک و تکه پارچه های موجود در بعضی از گورهایی که الان سقف ندارند، نشان می دهد که قبلا مورد استفاده یک گروه دیگر بوده است. گورهای از پیش آماده شده در سمت چپ گورستان، روبه روی قبرهایی که در آن تدفین انجام شده و با فاصله کمی از مسیر رفت و آمد مردم قرار دارند.

یک نفر از سر کنجکاوی گوشه ای از پتوی کشیده شده روی یکی از گورها را کنار می زند تا ببیند درون آن چه خبر است؛ ناگهان با هجوم کارتن خواب هایی که در گور خوابند مواجه می شود. حسن ناراحت از این که چرا خواب بعدازظهرش را بر هم زده اند، سرش را از قبر بیرون می آورد و با اشاره دست سعی می کند فرد کنجکاو را دور کند. آرمان کارتن خواب دیگریست که همان نزدیکی در حال قدم زدن است و با دیدن این صحنه به سرعت به سمت گورها برمی گردد. می آید تا آن غریبه را از محل زندگی شان دور کند. جنگ لفظی که بینشان پیش می آید، توجه تعداد بیشتری از مردمی که برای خواندن فاتحه به گورستان آمده اند را به این سمت جلب می کند. دعوای شان بالا می گیرد، چند نفر گوشی به دست مشغول عکس گرفتن می شوند. آرمان:«عکس نگیر آقا، عکس نگیر. مگه بدبختی هم عکس گرفتن داره؟»

بنر سفیدی که روی یکی دیگر از گور ها کشیده شده، کنار زده می شود و مردی به سرعت خودش را بالا می کشد. سن و سالش به سختی به ٣٠ سال می رسد. سرما پوست روی بینی اش را برده و تبدیل به زخم بزرگی کرده است. سردش می شود، لبه های کلاه بافتنی مشکی اش را روی گوشش پایین می کشد. به اطرافش نگاه می کند می گوید:«امنه، خبری نیست». خم می شود تا به زن لاغر اندام کمک کند که پشت سرش برای بیرون آمدن از گور تلاش می کند.

قبرستان نصیرآباد ، گورستان نصیرآباد

از چند گور آن طرف تر صدایی می آید:«شهناز، شهناز» اما جوابی نمی گیرد. یکی از رهگذرها می شنود و بلند صدا می زند:«شهناز کیه؟ صداش می کنن.» همان زنی که چند دقیقه قبل، تا شانه داخل گور بود و حالا خودش را بالا کشیده، دست های پینه بسته اش را با پشت لباس بلند قهوه ایش پاک می کند و کشدار می گوید:« هاااااااا؟ میام الان».

عَبِد کنار شهناز ایستاده، داد می زنه:«بلندتر بگو اسمشو تا همه بفهمن»، می ترسند نامشان را به غریبه ها بگویند. فاش نشدن اسم شان جزیی از هویتشان است.

تمایلی برای حرف زدن ندارند. نگاه شان هم که می کنی رو برمی گردانند. بعد از چند سوال درباره وضعیت شان، این که این جا چه کار می کنند؟ و چرا این جا را انتخاب کرده اند؟ شهناز می گوید:«پنج روز پیش برای تهیه مواد آمدم اینجا، آخه شنیدم این جا مواد ارزانتره، یه نفر بهم حلوا داد. دیدم چند نفر بالای گورها نشستن، از اون حلوا بشان دادم، دیدم همزبان منن، تصمیم گرفتم بمانم، شوهرمم قراره بیاد همین جا.»

کارتن خواب ها

زندگی کارتن خواب ها در قبرستان

متأهلی؟ بچه داری؟

ها، ٣ تا پسر دارم، پسر بزرگم ١٨ سالشه و یک دوقلوی ١٦ ساله هم دارم.

اهل کجایی؟

٢٠ ساله که از شهرستان به تهران آمدم.

خانواده ات کجاهستند؟ ازت خبر دارند؟

پدر و مادر و ٧ برادرم شهرستانند، خبری از سرنوشت من ندارن. نمی تونم برگردم، اگه برگردم، چون معتادم حتما منو می کشن.

چند وقته معتاد شدی؟

پنج ساله.

چطور معتاد شدی؟

پنج سال پیش من بهترین آشپز بودم؛ برای یک شرکت ارمنی با ١٠٠ تا پرسنل غذا درست می کردم، شوهرم سرکار نمی رفت، خونه بود و همیشه در حال مصرف مواد بود، من نمی دانستم که بخوره (نوعی اعتیاد که از طریق در معرض بوی مواد قرار گرفتن ایجاد می شود) معتاد شدم. صبح ها سخت از خواب بیدار می شدم و سر کار چرت می زدم. یه بسته نسکافه خریدم که خوابم بپره، شوهرم دید گفت خاک بر سرت، این چیه خریدی؟ بیا، دوای تو پیش منه، یه چیزی می دم که کلا خواب از کله ات بپره، بشم شیشه داد کشیدم. بعدش من تا یک هفته نمی تانستم بخوابم. وسواس کار کردن گرفته بودم. گفتم مرد خدا ذلیلت کنه، منو ببر دکتر، نمی تونم بخوابم. یه چیز دیگه بشم داد گفت اینو بکشی می خوابی، هرویین بود، اونو که زدم تا دو روز خواب بودم، انگار مرده بودم. برای آرام شدن، مجبور شدم دوباره بکشم و کم کم کارمم از دست دادم.

دانه های درشت اشک روی گونه های فرو رفته اش می چکد، نفس عمیقی می کشد و انگار به پنج سال گذشته برگشته است. حالا تمایل بیشتری دارد که درباره خودش حرف بزند.

چند وقته کارتن خوابی؟

«الان سه ساله که کارتن خواب شدیم.

پسرات کجا هستند؟

پسرام رفتن خونه عموشان، درس می خوانن، زنگ می زنم بهشان، اونا فقط گریه می کنن، پسر بزرگم میره سرکار؛ اما تا حالا سه بار می خواسته خودکشی کنه، می گه عمو و زن عمو خیلی خوبن اما من دیگه نمی توانم بشینم سر سفره شان.

می خواهد بغضش را قورت بدهد؛ به زور می خندد. دندان ندارد. فقط سه دندان خراب و این هم ثمره اعتیاد است. گروهی از زنان و مردان سیاه پوش ١٠٠ متر آن طرف تر عزیزی را به خاک سپرده اند. صدای مویه و نوار روضه می آید. شهناز سرش را آرام و با افسوس تکان می دهد. برای این که صدا به صدا برسد، صدایش را بالاتر می برد.

«می خوام ترک کنم، تو را به خدا، تو را به دین تان کمکم کنید که ترک کنم، خسته شدم، خسته شدم از هر روز گدایی کردن تو عوارضی. من قبلا می آمدم قبرستان، حالم بد می شد، بار اولی که منو کشیدن پایین تو قبر تا سه روز مریض بودم و نتونستم بخوابم، اما خب چاره ای ندارم، جایی را ندارم که برم.»

چرا نمیری کمپ؟

«چندبار رفتم، اما آن جا منو میزنن، موهامو می کشن. موهامو می تراشن، شلنگ رو گره میزنن و با گره شلنگ ما رو میزنن، هنوزم جای کتک هایی که خوردم روی بدنم هست، من دیگه جانی ندارم که کتک بخورم.»

در میان حرف هایش یک نفر با دو کیسه پلاستیکی سبز و سفید می آید. لباس ها و وسایلش را آورده. شهناز تشکر می کند:«دردت به جانم.»

حالا جمعیت بیشتری جمع شده، مردها آمده اند روی لبه های گورها، اما زن ها با کمی فاصله روی تپه های اطراف این گورهای آماده ایستاده اند. یکی از میان جمعیت می گوید باید ترک کنید و بروید سرکار!

آرمان می گوید:«مشکل ما بی مکانیه. ترک هم کنیم دوباره باید بیاییم همین جا. کنار بقیه که معتادند. دوباره معتاد می شیم.»

«من یکی از اینها را می شناسم.» مردی که صاحب یک کارگاه صنعتی است می گوید.

«یکی از این کارتن خواب ها که اسمش فرشیده، ٢ سال پیش در کارگاه من کار می کرد. اون موقع ها نامزد هم داشت. درگیر مواد مخدر شد و دیگه نتونست کار کنه، زندگی اش هم از هم پاشید. الانم اینجاست.»

با دست به خرابه های پشت گورستان اشاره می کند. «الان اونجا داره ضایعات جمع می کنه. چطور میشه کمکش کرد؟ به حرف که نمیشه. همه باید قدم بردارند.»

هوا گرگ و میش است، مردم پراکنده می شوند. مراسم آن خانواده داغدار هم تمام شده. کمی آن طرف تر، مردم بی توجه به گورخوابان، کنار مزار اموات خودشانند و خیرات شان را با هم تقسیم می کنند.

صدای اذان در گورستان می پیچد. با تاریک شدن هوا، کم کم سر و کله بقیه کارتن خواب ها پیدا می شود. خسته از پرسه زنی روزانه، با قامت های خمیده و سرهای کج شده، توبره ای را با خود می کشند و به میان جمعیت می روند تا این جا هم پولی، چیزی عایدشان شود. انتخابشان بیشتر زنان است. به خصوص زنانی که دست یک بچه در دستشان است. دست دراز می کنند. جان بچه را قسم می دهند و می گویند:«پول یه نون به من بدید.» اکثریت بی جواب رد می شوند. یکی از مردها می گوید:«پول ندارم اما نانوایی نزدیک است. بیا برویم برات نان بگیرم.»

نگهبان دم در گورستان از روزها و شب هایی که با این گورخواب ها می گذراند، حرف هایی دارد:

«یک ماهی هست کارتن خواب ها، به خصوص شب ها، در بعضی از این قبرها شب را به صبح می رسانند. آن اوایل که آمدند اینجا، بیرون شان کردیم اما هم تعدادشان زیاد است هم جای دیگری ندارند که بروند. دیوار گورستان کوتاه است، بیرون شان هم کنیم از دیوار می آیند. نیروی انتظامی هم که می آید، متفرق می شوند. تعدادی شان را هم گرفته اند و برده اند کمپ. خیلی هاشان از کمپ فرار می کنند و دوباره برمی گردند.»

همه شان معتادند؟

«تقریبا همه معتادند. دو زن و یک بچه ٨ ساله هم هست که آنها هم معتادند. روبه روی گورستان، چند صد متر آن طرف تر در «بلوک زنی» هم یک پیرزن همراه ٢ پسر و یک عروس و نوه اش در چادر زندگی می کنند. خود پیرزن و یکی از پسرهایش معتادند. باز هم هستند، کمی آن طرف تر زیر کانال یک زن و مرد هستند که از شهرستان آمده اند. آنها هم در چادر زندگی می کنند اما معتاد نیستند.»

برخورد مردم باهاشون چطوره؟

«اینجا منطقه فقیرنشینیه. مردم انقد از این کارتن خواب ها دیدن که انگار واکسینه شدند و بی تفاوت. ولی بعضی ها هم برای کمک می آیند مثل گروه یاشار تبریزی که شب یلدا برای ساکنان گورها و چادرنشین های اطراف گورستان غذا و میوه آورده بودن، اما کارتن خواب ها نیومدن.»

زنی با روسری یشمی، یکی از کارتن خواب هایی که تازه از بیرون برگشته به گورستان، حرف های نگهبان را شنید و گفت:«آره، چند شب پیش غذا آوردن. اینا می خوان گولمون بزنن و ببرنمون کمپ. من از ترسم تا ٣ نصفه شب تو بیابون های اطراف بودم. کی می خواد به ما کمک کنه؟ مردم ما رو که می بینن اذیتمون می کنن. ما رو با سنگ می زنن. مگه ما غریبه ایم؟ ما همون آدم هایی هستیم که تا چند سال پیش سر سفره های هم بودیم.»

یاشار تبریزی، مدیر گروهی که کمپین شب یلدا را شکل داده، می گوید:« قصد داریم کار خود را ادامه دهیم.»

شروع کمپین از کجا بود؟

کار ما از صفحات مجازی شروع شد. من ٢٠ روز پیش از حضور کارتن خواب ها در گورستان مطلع شدم و با کمک دوستانی که نمی شناختیم همدیگر را، اما به بنده اعتماد کردند مبلغی را جمع آوری و برای شب یلدا مقداری غذا و میوه فراهم کردیم. متاسفانه کارتن خواب ها از ترس خیلی هاشان نیامدند، یا آمدند غذا را گرفتند و رفتند.

با چه هدفی این کار را ادامه می دهید؟

هدفمان ایجاد همکاری و همیاری بین خیریه هاست برای کمک به این مردم بی خانمان. در بین این کارتن خواب ها زن هست، بچه هست. خیلی هاشان معتاد نیستند و از فقر به گورستان پناه آورده اند.

بچه در بین کارتن خواب ها؟

بله، علی هشت ساله و معتاد است. بعضی شب ها را در گورستان سپری می کند. برای برقراری ارتباط با او و ایجاد انگیزه با کمک دوستان برایش یک مقدار لباس گرم خریدیم. خودش تمایل دارد که ترک کند. می خواهیم ازش حمایت کنیم که این اتفاق بیفتد.

برنامه های تان چیست؟

ما با چند موسسه خیریه مذاکراتی را انجام دادیم و موسساتی مثل جمعیت امام علی(ع)، موسسه مهرانه زنجان، خانه کودکان کوشا و همچنین وزارت آموزش و پرورش قبول کردند که از ما حمایت کنند. دوباره جمعیت گورستان را ترک کرده و تاریکی همه جا را فرا گرفته، مثل هر شب. بنرهای پاره، تکه پتو های مندرس و تخته چوب های نیمه سوخته را برمی دارند. سقف اتاق های دوطبقه ای که یک متر و نیم ارتفاع دارند. فرششان کارتن پاره است و تختشان زمین سفت و سرد. نه چراغی، نه وسیله ای. فقط پتو و لباس کهنه. همین.

ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس

منبع : اقتصاد انلاین

ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس – …
namnak.com/کارتن-خواب-ها-درگورستان.p41710
رتبه: ۵ – ‏ نقد
۱۴ ساعت پیش – کارتن خواب و کارتن خواب های گورستان و حیات کارتن خواب های قبرستان نصیرآباد و گزارشی از کارتن‌خواب‌ها را در نمناک بخوانید.
ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس – …
www.newsair.ir/ماجرای-زندگی-50-کارتن-خواب-در-قبرستان-نص/
۱۳ ساعت پیش – اتفاق نادر و باورنکردنی در گورستان نصیر آباد استان شهریار رخ داده است, کارتون خواب های بی نوا برای مصون بودن از برودت زمستان ناچار شدند در …
یک روز با کارتن‌خواب‌های گورستان نصیرآباد | اقتصاد آنلاین
www.eghtesadonline.com/…/166962-یک-روز-با-کارتن-خواب-های-گورستان-نصیرآبا…
۲۰ ساعت پیش – در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ٥٠‌ کارتن‌خواب دست کم ٢٠ گور را اشغال کرده‌اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
www.isna.ir/…/دستور-ویژه-دادستان-شهریار-برای-ساماندهی-وضعیت-کارتن-خواب-های
۱۳ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
تصاویر برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
12 ساعت قبل
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
13 ساعت قبل
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
16 ساعت قبل
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
3 روز پیش
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
3 روز پیش
نتیجه تصویری برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
تصاویر بیشتر برای کارتن خواب در گورستان نصیرآباد
گزارش تصاویر
دستور ویژه دادستان شهریار درباره کارتن‌خواب‌های گورستان …
aftabnews.ir/…/دستور-ویژه-دادستان-شهریار-درباره-کارتن‌خواب‌های-گورستان-نصیرآب…
۱۲ ساعت پیش – دستور ویژه دادستان شهریار درباره کارتن‌خواب‌های گورستان نصیرآباد. دادستان عمومی و … برچسب ها: گورستان نصیرآباد ، کارتن‌خواب‌ ، دادستان شهریار.
پدیده جدید گور خوابی به جای کارتن خوابی!+تصاویر
www.yjc.ir › وب‌گردی › وبگردی
۱۹ ساعت پیش – … اطراف و درون گورستان بزرگ نصیرآباد باغستان در حومه شهریار ساکن شوند. … در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ٥٠‌ کارتن‌خواب دست کم ٢٠ … آرمان‌ کارتن‌خواب دیگری است که همان نزدیکی در حال قدم زدن است و با دیدن این …
یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد | خبر فارسی
khabarfarsi.com/u/30389475
یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد. گورخواب ها برگشته اند. هر کدام به داخل یک قبر سر می خورند. در تاریکی یا مشغول مواد می شوند یا به چه فکر می کنند، نمی …
ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس – …
www.stagefa.ir/2016/12/ماجرای-زندگی-50-کارتن-خواب-در-قبرستان-نص/
۱۴ ساعت پیش – ۴ hours ago – عکسهای از زندگی کارتن خواب ها در قبرستان نصیر آباد استان شهریار خوابیدن داخل … قبرستان نصیر آباد حدود ۲۰۰ قبر پیش ساخته …
بایگانی‌ها یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد – چی …
chichidl.com/tag/یک-روز-با-کارتن-خواب-های-گورستان-نصیرآب/
۱۳ ساعت پیش – کارتن خواب های استان شهریار همه ساله با نزدیک شدن زمستان تمام اسباب و اساسیه زندگی خود را جمع می کنند و راهی گورستان نصیر آباد می شوند .یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد – جستجوگر …
tnews.ir/news/b0f976794173.html
یک روز با کارتن خواب های گورستان نصیرآباد. دریافت خبر : سه‌شنبه 07 دی 1395 ساعت 8:7. شهروند نوشت: گورخواب ها برگشته اند. هر کدام به داخل یک قبر سر می خورند.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد
baznashr24.com/news/1255431/ساماندهی+وضعیت+کارتن+خواب+های+نصیرآباد
۱۰ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد. امتیاز خبر: …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
damadam.ir › اخبار › ایسنا › سیاسی
دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد. روح الله حسین زاده در …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
fanousnews.ir/…/دستور-ویژه-دادستان-شهریار-برای-ساماندهی-وضعیت-کارتن-خواب-های…
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان نصیر آباد. گورستان. سرویس سیاسی – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
www.espeli.ir/…/دستور+ویژه+دادستان+شهریار+برای+ساماندهی+وضعیت+کارتن+خواب…
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان نصیر آباد. روح الله حسین زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار کرد: در رابطه با …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
www.didbaniran.ir/…/9982-دستور-ویژه-دادستان-شهریار-برای-ساماندهی-وضعیت-کار…
۱۲ ساعت پیش – … کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد. … آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستور ویژه ای داده شده است.
دستور ویژه دادستان شهریار درباره کارتن خواب های گورستان …
www.akairan.com/havades-akhbar/aftabnews/news201612271721730991.html
۱۲ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
زندگی تاسف بار کارتن خواب ها در قبرستان + عکس
www.sefidak.com/entertainment/visual/hot-post/کارتن-خواب-قبر
۱۸ ساعت پیش – عکسهای از زندگی کارتن خواب ها در قبرستان نصیر آباد استان شهریار خوابیدن داخل قبر عکس از زندگی کارتن خواب های در گورستان فصل زمستان پناه …
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
noorabad.com/fa/rssreader/news?sec_id=45&id=2509718
خبر نورآباد بعنوان پایگاه خبری تحلیلی ممسنی و رستم فعالیت می کند. انتشار اخبار و وقایع مربوط به شهرستان های ممسنی و رستم و تحلیل مسائل روز ایران و جهان از …
دستور ویژه دادستان برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های …
www.mizanonline.ir/fa/news/260767
۱۳ ساعت پیش – برچسب ها: گورستان نصیرآباد باغستان ، کارتن خوابی در شهریار ، زندگی در گورستان ، شهریار ، ساماندهی کارتن خواب ها. اشتراک گذاری. tr_cycle.دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
khabarpu.com/k.php?u=2K/Ys9iq2YjYsSDZiNuM2pjZhyDYr9in2K/…
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان نصیر آباد – نواندیش | خبرپو.
بالاترین: ماجرای زندگی ۵۰ کارتن خواب در قبرستان …
https://www.balatarin.com/permlink/2016/12/27/4385951
۱۱ ساعت پیش – اتفاق نادر و باورنکردنی در گورستان نصیر آباد استان شهریار رخ داده است, کارتون خواب های بی نوا برای مصون بودن از برودت زمستان ناچار شدند در …
دستور دادستان برای ساماندهی کارتن خواب‌های گورستانی
www.fardanews.com/fa/…/دستور-دادستان-برای-ساماندهی-کارتن-خواب‌های-گورستانی
۱۲ ساعت پیش – … برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در … در رابطه با جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستورداده شد.
دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب …
seiho.ir/news/362366
به گزارش صدای ایران، دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
دستور ویژه دادستان برای ساماندهی کارتن خواب های گورستانی …
shahrefarda.ir/…/دستور-ویژه-دادستان-برای-ساماندهی-کارتن-خواب-های-گورستانی-در-…
۱۳ ساعت پیش – دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار دستور ویژه‌ای صادر کرد.
وضعیت گورخواب‌ها در نصیر‌آباد تهران /عکس – افکارنیوز
www.afkarnews.ir/بخش…5/580366-وضعیت-گورخواب-ها-در-نصیر-آباد-تهران-عکس
۸ ساعت پیش – نکته جالب توجه اینجاست شهرباغستان که گورستان نصیرآباد در آن واقع شده است؛ دارای … مرگ یک کارتن خواب در کانال حفاری گاز شهریار + تصاویر …
عصر تعادل – ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد
asretaadol.ir/vdcevx8zwjh87xi.b9bj.html
۱۰ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
ماجرای زندگی ۵۰ کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس – …
iraniax.ir › اخبار روز
در یک اتفاق باورنکردنی و تلخ تعدادی از کارتن خواب ها به قبر های خالی در گورستان نصیرآباد در شهریار پناه برده و داخل قبرها زندگی می کنند. تاریخ انتشار : ۷ دی …
گورخواب‌های گورستان نصیرآباد: همین یک گور را هم با کتک از …
www.bbc.com/persian/iran-38442458
گورخواب‌های گورستان نصیرآباد: همین یک گور را هم با کتک از ما گرفتند … هشدارها در مورد بیکاری، فقر و کارتن‌خوابی زنان در ایران · ‘عقیم‌سازی زنان کارتن خواب’؛.
دستور ویژه دادستان برای ساماندهی کارتن خواب‌های گورستانی …
www.khabaronline.ir/detail/616932/society/judiciary
۱۳ ساعت پیش – … برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در … در رابطه با جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستورداده شد.اجتماعی » ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد – اخبار – …
www.khabar.pichak.net/اجتماعی/ساماندهی_وضعیت_کارتن_خواب_های_نصیرآباد
روح الله حسین زاده با بیان این مطلب اظهار کرد: در رابطه با این موضوع به کلانتری، بهزیستی و شهرداری برای جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستور …
ماجرای زندگی ۵۰ کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس – …
www.niazino.ir › … › ماجرای زندگی ۵۰ کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس
۹ ساعت پیش – اتفاق نادر و باورنکردنی در گورستان نصیر آباد استان شهریار رخ داده است, کارتون خواب های بی نوا برای مصون بودن از برودت زمستان ناچار شدند در …
گور خوابی به جای کارتن خوابی!/تصاویر – Banker
banker.ir/news/179967/گور-خوابی-به-جای-کارتن-خوابی-تصاویر
۱۵ ساعت پیش – گورخواب‌ها برگشته‌اند. هر کدام به داخل یک قبر سر می‌خورند. در تاریکی یا مشغول مواد می‌شوند یا به چه فکر می‌کنند، نمی‌دانیم. سکوت گورستان سنگین و …
ماجرای زندگی 50 کارتن خواب در قبرستان نصیرآباد + عکس
news.yfile.ir/ماجرای-زندگی-50-کارتن-خواب-در-قبرستان-نص/
کارتن خواب و کارتن خواب های گورستان و حیات کارتن خواب های قبرستان نصیرآباد و گزارشی از کارتن‌خواب‌ها را در نمناک بخوانید.
دستور ویژه دادستان برای کارتن خواب های گورستان شهریار – …
www.radicalkhabar.ir/search/?q=دستور+ویژه+دادستان…کارتن+خواب…گورستان…
دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار دستور ویژه‌ای صادر کرد. به گزارش مشرق، روح الله حسین زاده از صدور …
دستور ویژه دادستان برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های …
www.rokna.ir/…/234360-دستور-ویژه-دادستان-برای-ساماندهی-وضعیت-کارتن-خواب-ها…
۸ ساعت پیش – دستور ویژه دادستان برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستانی در شهریار +عکس … رابطه با جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این گورستان دستورداده شد. … یکی از رسانه ها در گزارشی به گورستانی در نصیرآباد باغستان در حومه …
دستور ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان …
www.taktanews.ir/news/564079
اتاق خبر 24: روح الله حسین زاده با بیان این مطلب اظهار کرد: در رابطه با این موضوع به کلانتری، بهزیستی و شهرداری برای جمع آوری و ساماندهی کارتن خواب های این …
دستور ویژه دادستان شهریار درباره کارتن‌خواب‌های گورستان …
khabaredagh.ir/…/دستور-ویژه-دادستان-شهریار-درباره-کارتن‌خواب‌های-گورستان-نصی…
۹ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد
20khabar.com/news/567889/ساماندهی-وضعیت-کارتن-خواب-های-نصیرآباد
دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد | مجله اینترنتی …
berouztarin.ir › اخبار روز › اخبار اجتماعی
۱۲ ساعت پیش – خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر …رساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد / دادستان عمومی و …
porsyar.com/10815768
دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
گور خوابی به جای کارتن خوابی در جنوب تهران (+عکس) – عصر …
www.asriran.com › صفحه نخست › اجتماعی
۷ ساعت پیش – در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ٥٠‌ کارتن‌خواب دست کم ٢٠ … «الان سه ساله که کارتن‌خواب شدیم. …. برچسب ها: گور خواب ، نصیرآباد.
دستور دادستان برای ساماندهی کارتن خواب‌های گورستانی – …
www.tafsir-news.ir/news/…/دستور+دادستان+برای+ساماندهی+کارتن+خواب+های+گورست…
دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه … دستور پزشک؛ قطع پاهای کارتن‌خواب همدانی/دادستان پیگیر حق کارتن‌خواب.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد – نیوز پرو
newspro.ir/news/130134
خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد. روح الله …
چند خبر – دستور ویژه دادستان شهریار برای ساماندهی وضعیت …
www.chandkhabar.com/News/Detail/959873
۱۳ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد | مجله راگا
magazine.raganews.ir/299467/
۱۲ ساعت پیش – خبرگزاری ایسنا: دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر …
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد | محبوب ها-04:55
mahboobha.ir/news/1482814545-946/ساماندهی-وضعیت-کارتن-خواب-های-نصیرآباد
۱۲ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد.
ساماندهی وضعیت کارتن خواب های نصیرآباد – خبر 24
www.khabar-24.com/news/1507372/ساماندهی+وضعیت+کارتن+خواب+های+نصیرآباد
۱۲ ساعت پیش – دادستان عمومی و انقلاب شهریار دستوری ویژه برای ساماندهی وضعیت کارتن خواب‌های گورستان نصیرآباد باغستان در حومه شهریار صادر کرد. امتیاز خبر: …
آنا | گزارشی از گورخواب‌های نصیرآباد/ ٥٠ زن، مرد و کودک، شب‌ها …
www.ana.ir/news/171857
۱ روز پیش – در درون گورستان، ٣٠٠ گور از پیش آماده وجود دارد که ٥٠‌ کارتن‌خواب دست کم ٢٠ گور را اشغال کرده‌اند. در هر گور یک نفر و گاهی هم سه تا چهار نفر زندگی …

error: Content is protected !!

.

Xclose