............................... ...............................

ویکیپدیا آیت الله “رفسنجانی”

آیت الله هاشمی رفسنجانی
ویکیپدیا آیت الله "رفسنجانی"Reviewed by Alinet on Jan 8Rating:

برچسب ها:بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی,زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی,سن آیت الله هاشمی رفسنجانی,ویکی پدیا آیت الله هاشمی رفسنجانی,آیت الله هاشمی رفسنجانی کیست؟,

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

.

آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش درگذشت، در این گزارش با وی و اقدامات‌ش بیشتر آشنا شوید.
بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش درگذشت.

آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال 1313 در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و در خانواده‌ای نسبتاً ثروتمند به دنیا آمد. او یکی از 9 فرزند میرزاعلی هاشمی بهرمانی و ماه‌ بی‌بی صفریان است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی تحصیل را، از سن 5 سالگی در مکتب خانه ای در نوق آغاز نمود. در سن 14 سالگی به قم رفت و به تحصیل علوم دینی پرداخت و به درجه اجتهاد نائل شد. اساتید وی در حوزه علمیه قم آیات عظام سید حسین طباطبایی بروجردی، امام خمینی (ره)، سید محمد محقق داماد، محمدرضا گلپایگانی، سید محمد کاظم شریعتمداری، عبدالکریم حائری یزدی، شهاب ‌الدین نجفی مرعشی، محمد حسین طباطبائی و حسینعلی منتظری بوده‌ اند.

وی در آنجا تحت تاثیر تعلیمات امام خمینی (ره) به سیاست روی آورد و به مخالفت با حکومت محمد رضا شاه پهلوی و انقلاب سفید او پرداخت. با تبعید امام، نقش هاشمی در مبارزه با شاه و نمایندگی امام در داخل کشور پررنگ ‌تر شد. با وجود نگرش ضد غربی انقلابیون، او سفرهای زیادی از ژاپن در شرق تا 20 ایالت از ایالات متحده در غرب کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از انقالب اسلامی عناوین افتخاری متعددی را از مجامع علمی دنیا کسب کرده و دانشگاه تهران نیز عنوان دکترای افتخاری علوم سیاسی را به وی اهدا کرده است.
آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه 1386 به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به ریاست این مجلس مهم و تأثیرگذار برگزیده شد. وی اسفند سال 1389 ریاست مجلس خبرگان رهبری را به آیت‌ الله مهدوی کنی سپرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در سال 1337 با عفت مرعشی که دختری از خانواده روحانی و از نوادگان سید محمد کاظم طباطبایی یزدی است، ازدواج کرد. او خواهر حسین مرعشی، معاون سید محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری و از مدیران اصلی دولت سازندگی است. ثمره این ازدواج 5 فرزند به ترتیب و به نامهای فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر است.
وی تعدادی کتاب با عنوان مجموعه خاطرات روزانه دارد. او انگیزه‌اش را از نوشتن خاطرات روزانه علاقه به نویسندگی عنوان کرده‌ است.بر اساس خاطرات و دیدگاه‌ها، سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های او چندین کتاب مستقل نوشته شده‌ است. علاوه بر‏‏این، متن کامل خطبه‌های نماز جمعه، مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و نطق‌های پیش از دستورش در مجلس، به صورت کتاب‌های جداگانه منتشر شده‌ است. از جمله تألیفات وی میتوان به این موارد ارزشها و مکتب ها، اسرائیل و فلسطین، امیر کبیر یا قهرمان مبارزه با استعمارانقلاب یا بعثت جدیدآشنایی با تمدن و فرهنگ اسلامی اشاره کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از آنکه به عنوان یک شخصیت علمی شناخته شده باشد، به عنوان یک چهره سیاسی مطرح است و این هم به خاطر فعالیت های فراوان سیاسی وی در دوران قبل و بعد از انقلاب است. وی فعالیت سیاسی خود را از سال 1340 آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود.

هاشمی در دوران پیش از انقلاب و در طول نهضت امام خمینی (ره) به صورت یک عضو فعال و همیشه در صحنه حضور داشته است. نمونه بارز حمایت ایشان از امام خمینی (ره)، حرکتی بود که وی به همراه دیگر علما در اعتراض به زندانی شدن امام انجام دادند. اینان که بعداً در ادبیات سیاسی به عنوان «مهاجرین» شناخته شدند، به سمت تهران حرکت کردند و با اجتماع در جلوی شهربانی اعلام داشتند یا امام را بدون قید و شرط آزاد کنند و یا اینکه ما را همانند ایشان به زندان بفرستند.

حضور فعال وی در تمامی صحنه ها مایه قوت قلب مردم خصوصا در شهر قم شده بود. به همین سبب شاه و ماموران ساواک به منظور فروکش کردن آتش انقلاب در قم، چاره را در آن دانستند که افراد موثر را دستگیر و روانه زندان کند. از این‌روی وی را به همراه آقای ربانی شیرازی، بدون در دست داشتن هیچ‏گونه سند و مدرکی، دستگیر کرده و به زندان بردند.

وی با گروه هایی که وجهه اسلامی داشته و مخالف رژیم بودند نیز همکاری های زیادی داشت که نمونه بارز آن همکاری با گروه محمد بخارایی بود. رژیم که به این همکاری پی برده بود، کوشش کرد تا مدرک و سندی در این زمینه بدست بیاورد و حتی با شکنجه دادن آقای هاشمی تا سرحد مرگ خواست از وی اعترافی بگیرد، ولی موفق نشد.

از جمله فعالیت های سیاسی وی در دوران پهلوی، حرکت هدفمند در راه نهضت بود. یکی از این حرکت ها که دارای آثار بسیار مثبت بود، تشکیل شبکه ای از روحانیون وفادار به اندیشه های امام بود به نام «روحانیت مبارز». این تشکل که در اواسط سال 1356 تشکیل شد از اعضایی همچون شهید بهشتی، استادمطهری، شهید مفتح، شهید باهنر، آیت الله هاشمی رفسنجانی، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خسروشاهی، عبدالمجید ایروانی، حجت الاسلام ناطق نوری، معادی خواه، شجونی، مهدی کروبی، هادی غفاری و… در آن حضور داشتند.

فعالیت های سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران نهضت باعث شده بود تا امام خمینی (ره) وی را به عنوان یکی از افراد مورد اعتماد خود قرار دهد و از وی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب در کنار بزرگان دیگری همچون شهیدبهشتی، شهیدمطهری، شهید باهنر و رهبر معظم انقلاب استفاده کند. اگرچه در بعد فردی عمده فعالیت مبارزاتی وی پیش از انقلاب را سخنرانی‌های مختلف و کارهای انتشاراتی تشکیل می‌دادند ولی امام در دوران تبعید، نقش مدیر مالی مبارزات انقلاب و نیز ارتباط با سایر گروه‌های انقلابی را نیز بر عهده وی گذاشته بود.

بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی+ تصاویر

آیت الله هاشمی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های خود را در عرصه‌ های گوناگون پی‌ گیری کرده‌اند، می توان به عضویت در حزب جمهوری اسلامی، سرپرستی وزارت کشور، ریاست مجلس شورای اسلامی،امام جمعه موقت تهران، جانشین فرماندهی کل قوا،نیابت ریاست مجلس خبرگان،ریاست جمهوری، ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد.

وی را باید بدون شک یکی از رجال بانفوذ سیاسی در سال های پس از پیروزی انقلاب دانست که همواره موجی از مخالفان و موافقان سیاست ها و اقدامات وی در تمامی برهه های انقلاب به تعریف و تمجید یا تنقید و تذنیب رفتارهای وی مشغول بوده اند. در طی این سالها نشان داده است که مدیریت وی برآمده از تفکرات یک شخص و یک سیاستمدار واحد نیست بلکه برآمده و برخواسته از جریانی است که همواره در قالب دستورات و محورهای فردی بروز و ظهور پیدا کرده اما دارای عقبه ای پیچیده و چند لایه است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

زندگینامه: اکبر هاشمی رفسنجانی (۱۳۱۳- ) – همشهری
www.hamshahrionline.ir/details/32244
۱ مهر ۱۳۸۶ ه‍.ش. – همشهری آنلاین: آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۱۳ در روستای نوق در توابع رفسنجان به دنیا آمد.
اکبر هاشمی رفسنجانی – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
https://fa.wikipedia.org/wiki/اکبر_هاشمی_رفسنجانی
هاشمی رفسنجانی در سال ۱۳۸۴ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد که در دور دوم از محمود ….. آیت‌الله هاشمی بار دیگر در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ شرکت کرد.
بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی – باشگاه خبرنگاران جوان
www.yjc.ir › سیاسی › احزاب و تشکل‌ها
۹ دقیقه پیش – به گزارش خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال 1313ه.
زندگی‌نامه مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی – خبرگزاری فارس
www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951019001686
۸ دقیقه پیش – آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی پس از عمری مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تحقق اسلام دار فارنی را وداع گفت.
تصاویر منتشر نشده از خانواده هاشمی رفسنجانی – صراط
www.seratnews.ir › صفحه نخست › سیاسی
۲۴ خرداد ۱۳۸۹ ه‍.ش. – این دو داماد پسران آیت الله حسن لاهوتی بودند که از مبارزین انقلاب بود و هاشمی در زندان با وی انس گرفته بود اما بعد از انقلاب بحث هایی در مورد وی و …
زندگی نامه وبیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی … – خانه …
salaripoor.blogfa.com/…/-زندگی-نامه-وبیوگرافی-آیت-الله-هاشمی-رفسنجانی-بیو-گ…
خاطرات کودکی تاکنون – زندگی نامه وبیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی بیو گرافی اقای رفسنجانی – باسلام خيلي خوش امديد لطفا با نظرات صمیمانه خودتان به ما …
بیوگرافی اکبر هاشمی رفسنجانی – Akbar Hashemi …
www.akairan.com/biography/lider/news2016314072752339.html
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آیت الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه ۱۳۸۶ به دنبال رحلت آیت الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم …
تصاویر برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
نتیجه تصویری برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
تصاویر بیشتر برای بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
گزارش تصاویر
همه فرزندان آیت الله هاشمی؛ از فائزه تا مهدی – برترین ها
www.bartarinha.ir/fa/news/232701/همه-فرزندان-آیت-الله-هاشمی-از-فائزه-تا-مهدی
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مهدی هاشمی و پدرش هرگز این حکم را قبول نکردند و آیت الله هاشمی رفسنجانی و همسرش خانم عفت مرعشی بارها بر بی گناهی پسرشان تاکید داشتند اما از آن …
آيت الله هاشمي رفسنجاني – بیوگرافی
azadamirkhizi.blogfa.com/tag/آيت-الله-هاشمي-رفسنجاني
بیوگرافی – آيت الله هاشمي رفسنجاني – سعی کردم تو این وبلاگ بیوگرافی مشاهیر ایران و جهان رو واسه دوستای عزیزم بذارم .. – بیوگرافی.
جستجوهای مربوط به بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
بیوگرافی جنتی
بیوگرافی خامنه ای
فاءزه هاشمي
ياسر هاشمي رفسنجاني
فاطمه هاشمی رفسنجانی
بیوگرافی روحانی
پایگاه اطلاع رسانی هاشمی رفسنجانی
آيت الله هاشمي رفسنجاني – بیوگرافی
azadamirkhizi.blogfa.com/tag/آيت-الله-هاشمي-رفسنجاني
بیوگرافی – آيت الله هاشمي رفسنجاني – سعی کردم تو این وبلاگ بیوگرافی مشاهیر ایران و جهان رو واسه دوستای عزیزم بذارم .. – بیوگرافی.
همه فرزندان آیت الله هاشمی؛ از فائزه تا مهدی – برترین ها
www.bartarinha.ir/fa/news/232701/همه-فرزندان-آیت-الله-هاشمی-از-فائزه-تا-مهدی
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مهدی هاشمی و پدرش هرگز این حکم را قبول نکردند و آیت الله هاشمی رفسنجانی و همسرش خانم عفت مرعشی بارها بر بی گناهی پسرشان تاکید داشتند اما از آن …
آیت الله هاشمی رفسنجانی در بیمارستان بستری شد + جزییات …
www.vaharan.ir › اخبار
۱۹ دقیقه پیش – آیت الله اکبر هاشمی بهرمانی معروف به آیت الله علی اکبر رفسنجانی امروز … جزییاتی بیشتر را بخوانید ضمن اینکه بیوگرافی هاشمی رفسنجانی را هم …
ماجرای خواستگاری هاشمی از عفت مرعشی/ دو حادثه‌ای که همسر …
www.mashreghnews.ir/…/ماجرای-خواستگاری-هاشمی-از-عفت-مرعشی-دو-حادثه‌ای-که-همس…
… زمین، تربیت‌یافته مکتب اهل بیت(ع)، انسان شریف و بزرگوار حضرت آیت‌الله آشیخ اکبر هاشمی رفسنجانی هستم. مردم عزیز مرا اغلب با دو حادثه و دو روایت می‌شناسند.
زندگینامه آیت الله هاشمی رفسنجانی – دارالقران الکریم جرقویه …
darghoranjarolya.parsiblog.com/Category/زندگينامه+آيت+الله+هاشمي+رفسنجاني/
آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سال 1313 در روستای نوق در توابع رفسنجان به … زندگینامه وی به نقل از وب‌سایت شخصی اکبر هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است: …
ماجرای هم خانه شدن اکبر هاشمی و سید علی خامنه ای
www.entekhab.ir/fa/news/88249/ماجرای-هم-خانه-شدن-اکبر-هاشمی-و-سید-علی-خامنه-ای
۱ دی ۱۳۹۱ ه‍.ش. – “يك مرتبه ديدم آقاي هاشمي رفسنجاني دارد دوان دوان مي آيد… به من [كه] رسيد گفت تو …. فعالیت انتخاباتی قالیباف با حمله به آیت الله هاشمی کلید خورد …
اکبر هاشمی رفسنجانی – ویکی فقه
wikifeqh.ir/هاشمی_رفسنجانی
اکبر هاشمی رفسنجانی»، در سال ۱۳۱۳ ش، در روستای سوق از توابع رفسنجان در خانواده‌ای … آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای مؤثر و …
هاشمی رفسنجانی
www.hashemirafsanjani.ir/ – ترجمه این صفحه
زندگی‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی – صفحه اصلی
news.pishtaz.ir/explorer/1195501/زندگی‌نامه-آیت‌الله-هاشمی-رفسنجانی
۱۲ دقیقه پیش – خبرگزاری فارس. آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی پس از عمری مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تحقق اسلام دار فارنی را وداع گفت. سیاسی.
نامه سرگشاده هاشمي رفسنجاني به رهبری – سایت خبری …
www.tabnak.ir › صفحه نخست › سياسي
۱۹ خرداد ۱۳۸۸ ه‍.ش. – آيت‌الله هاشمي رفسنجاني طي نامه‌اي خطاب به مقام معظم رهبري خواستار ….. نظر حزب اعتماد ملی درباره استعفای کروبی/ روایت آیت الله علم الهدی از اختلاط …بیوگرافی و عکس های قبل از فوت اکبر هاشمی رفسنجانی – …
www.stagefa.ir/2017/01/بیوگرافی-و-عکس-های-قبل-از-فوت-اکبر-هاشمی/
۱۱ دقیقه پیش – آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش … بیوگرافی اکبر هاشمی رفسنجانی – Akbar Hashemi Rafsanjani …
آیت الله هاشمی رفسنجانی
www.hashemi-r92.blogfa.com/
ایت الله هاشمي رفسنجاني، رهنمودهاي اخير رهبري معظم انقلاب را به‌ويژه در مقطع كنوني در مورد حمايت از تيم مذاكره‌كننده جمهوري اسلامي ايران بسيار راهگشا و بامعنا دانست و …
بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی
www.shabakema.com/news/news/149172
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش درگذشت در این گزارش با وی و اقدامات‌ش بیشتر آشنا شوید.
عکس جالب مریلا زارعی و آیت الله هاشمی رفسنجانی – نیک صالحی
www.niksalehi.com/newspaper/view/054263.php
عکس جالب مریلا زارعی و آیت الله هاشمی رفسنجانی. برچسب ها: آیت الله هاشمی رفسنجانی بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم فجر عکس جالب عکس داغ مریلا زارعی.
ناگفته‌های آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از انتخاب آیت‌الله منتظری …
aftabnews.ir/vdcamin6u49nu01.k5k4.html
آفتاب: سایت آینده نوشت: با وجود آنکه از مدت‌ها قبل پیشنهاد یک گفت‌وگوی مطبوعاتی صریح را به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی داده بودیم، ایشان بنا به دلایل و مصالح …
علی اکبر هاشمی رفسنجانی | شخصیت نگار
shakhsiatnegar.com/علی‌-اکبر-هاشمی-رفسنجانی-0
آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی همچنین در شهریورماه 1386 به دنبال رحلت آیت‌ الله مشکینی رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری در دومین اجلاس سالانه دوره چهارم مجلس خبرگان، به …
آیت الله خزعلی در بستر بیماری زندگی نامه توصیه به …
www.hamandishi-dini.ir/آیت-الله-خزعلی-در-بستر-بیماری-ـ-توصیۀ-حم/
آیت الله خزعلی در بستر بیماری زندگی نامه توصیه به حمایت از رهبری فتنۀ هاشمی رفسنجانی + فیلم. توسط احمد نباتی. بسم الله الرحمن الرحیم. برای مشاهد و دانلود …
بیوگرافی عفت مرعشی | ساتین
saten.ir/tag/بیوگرافی-عفت-مرعشی/
وزیر بهداشت امروز با حضور در بیمارستان بهمن تهران از خانم عفت مرعشی همسر آیت الله هاشمی رفسنجانی عیادت کرد. دکتر سید حسن هاشمی ضمن عیادت از خانم مرعشی در …
خرید کتاب روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی …
www.ketabeshargh.com/…/روایتی-از-زندگی-و-زمانه-آیت-الله-اکبر-هاشمی-رفسنجانی…
روایتی از زندگی و زمانه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی (1313 تا 1394). 1600000 ریال. موجودی. نویسنده: جعفر شیرعلی نیا ناشر: سایان موضوع: زندگینامه قطع: رحلی
زندگی‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی – هدهدنیوز
www.hodhodnews.ir/news/1228738/زندگی‌نامه-آیت‌الله-هاشمی-رفسنجانی
۶ دقیقه پیش – آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی پس از عمری مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تحقق اسلام دار فارنی را وداع گفت.زندگی‌نامه خودنوشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی – مگیتو
https://magito.ir › اخبار › سیاسی
۱۵ دقیقه پیش – به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که غروب امروز در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود، دقایقی …
روایتی-از-زندگینامه-و-زمانه-آیت-الله-اکبر-هاشمی-رفسنجانی … …
30book.com/…/روایتی-از-زندگینامه-و-زمانه-آیت-الله-اکبر-هاشمی-رفسنجانی-سایان
انتشارات سایان منتشر کرد: هاشمی رفسنجانی در آستانه 82 سالگی است و همچنان شخصیتی تاثیر گذار در سیاست ایران در سال های 92 تا 94 او تاثیر گذار ترین فرد …
الف – خاطره آیت الله امینی از برخورد تند امام با آقای هاشمی
alef.ir/vdcjohe88uqemiz.fsfu.html?269582
در سال‌های اخیر بسیار مشاهده شده که برخی طرفداران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با استفاده از برخی تعابیر امام و رهبری در مورد ایشان، به نوعی اعتماد ابدی و عصمت سیاسی …
افکارنیوز – آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی درگذشت – صاحب‌خبر
sahebkhabar.ir/news/17325016/آیت-الله-هاشمی-رفسنجانی-درگذشت
۳۱ دقیقه پیش – بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی … آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی درگذشت … آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب …
هرلحظه، زندگی‌نامه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
harlahze.com/اخبار-سیاسی/زندگی-نامه-آیت-الله-هاشمی-رفسنجانی
۱۶ دقیقه پیش – به گزارش خبرنگار حوزه احزاب اکبر هاشمی رفسنجانی در سوم شهریور ماه سال 1313ه ش برابر با 4 آگوست 1934 در روستای بهرمان شهرستان رفسنجان و …
آیت الله هاشمی رفسنجانی در بیمارستان بستری شد | پایگاه …
www.jamaran.ir/بخش…/562299-آیت-الله-هاشمی-رفسنجانی-در-بیمارستان-بستری-ش…
۱ ساعت پیش – به گزارش جماران، محمد هاشمی با تایید این خبر گفت: آقای هاشمی امروز به علت عارضه‌ای که برای ایشان ایجاد شد در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری …
آخرین وضعیت “هاشمی رفسنجانی” در بیمارستان – نمناک
namnak.com/هاشمی-رفسنجانی.p42361
رتبه: ۵ – ‏ نقد
۳۵ دقیقه پیش – نمناک اخبارسیاست بستری شدن آیت الله “هاشمی رفسنجانی” در بیمارستان … آیت الله علی اکبر “هاشمی رفسنجانی” رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام …
منصف؛ سیاسی خبر یهودپژوهی – نگاهی به ازدواج های فامیلی …
monsef.blogfa.com/post-258.aspx
-سید احمد خمینی، فرزند آیت الله خمینی، همسر خانم فاطمه طباطبایی و داماد آیت الله …. برادر محمد رضا خاتمی، دائی زن خواهر زاده هاشمی رفسنجانی و همسر خانم زهره صادقی.
ازدواج های سیاسی در جمهوری اسلامی – مطالعات فرهنگی سیاسی … …
haghi59.blogfa.com/post-47.aspx
حجت الاسلام سیدمسعود خامنه‌ای فرزند مقام رهبری، داماد آیت الله سید محمدباقر … اقلیت، فرزند حسین هاشمیان، خواهر زاده هاشمی رفسنجانی، داماد محمد صدوقی(امام جمعه یزد و شوهر …
خواندنی ومدیریت آموزشی – زندگینامه آیت الله علی اکبرهاشمی …
www.saleki.blogfa.com/post-37.aspx
علي اكبر هاشمي بهرماني ( رفسنجاني ) متولد سال 1313 روستاي بهرمان از توابع استان كرمان در جنوب غرب ايران است آقاي رفسنجاني در ابتداي دهه چهل شمسي براي ادامه …
جستجوهای مربوط به بیوگرافی آیت الله هاشمی رفسنجانی

error: Content is protected !!

.

Xclose